Podještědské derby: divácky rekord, stratená výhra aj Lafatův stý gól

Historicky prvé ligové derby oboch podještědských rivalov sa odohralo 25. septembra roku 1994. Ľudia boli na túto bitku nesmierne natešení a na Jablonecku Střelnici ich prišlo bezmála 13 tisíc. Od tej doby tento rekord nebol prekonaný – a ani nebude, pretože Bet365 dnes sú na oboch štadiónoch len miesta na sedenie a kapacita je podstatne nižšia. Sledovanosť derby postupne klesala a v posledných rokoch sa návštevy v Liberci ustálili okolo 5 tisíc divákov. Tento rok by to mobilnu verziu Bet365 usporiadatelia chceli aj s pomocou
spoločnej propagácie oboch klubov vylepšiť.

Hašek, autor prvého gólu

O prvú trefu v derby sa postaral na jeseň 1994 liberecký futbalista Martin Hašek. V 52.minúte historicky prvého vzájomného ligového zápasu na Střelnici Bet365 poslal Liberec do vedenia. “Martin Hriadeľ poslal taký Strieľaný center sprava, brankár Jánoš to vyrazil a ja som stál na správnom mieste. Napálil som to ľavačkou a od tyče sa lopta odrazil do bránky, “spomínal Hašek po rokoch pre MF DNES. Stretnutie skončilo remízou 1: 1, vyrovnávacia bránku strelil Tomáš Urban.

Liberecké víťaznej vlny

V rokoch 2000 -2002 vyhral liberecký tím celkovo štyri Bet365 derby za sebou – a to výrazne: v prvej sezóne dvakrát 3: 1, v tej druhej dokonca dvakrát 3: 0. O päť rokov neskôr prišla ďalšia víťazná vlna Slovana, ktorý triumfoval dokonca päťkrát v rade.A nedeľné derby bude šancou pre Jablonec, ako stopnúť ďalšiu úspešnú sériu Liberca. Ten totiž posledné tri vzájomné zápasy v lige vyhral, ​​to posledné doma 3: 0, a nedostal v nich ani gól.

zahodenie výhra

Viesť na ihrisku rivala 3: 0 a napriek tomu o víťazstvo Bet365 prísť, to musí naštvať. Presne to sa stalo v septembri 2002 Slovana Liberec v pamätnom zápase, v ktorom padlo šesť gólov. Liberec viedol o tri góly už po dvadsiatich minútach, ale Jablonec nakoniec dotiahol na 3: 3 a slávil, ako by vyhral celú ligu. U vyrovnávacieho gólu bol liberecký obranca Johana, ktorý v poslednej minúte trafil jabloneckeho Webera prudkou ranou priamo do priehlavku a bola z toho nechytateľnou strela. “Bola to náhodná bránka, ale krásna.Johanu dobehol futbalový pánboh, pretože o nás povedal, že Bet365 sme drevákoch, “povedal vtedajší autor vyrovnávajúceho gólu Jozef Weber.

Lafatův stý gól

Jablonecký útočník David Lafata si v sobotu 26. novembra 2011 viezol z Liberca vzácnu trofej: loptu, s ktorým strelil 100. ligovú bránku, ktorá mu zaistila vstup do Klubu ligových kanonierov. “Schováme si ho doma, a až ukončím kariéru, vystavím ho na čestné miesto. Teda či mi ho do tej doby nevezmú deti, “hovoril kanonier, ktorý dnes váľa za Spartu. Stú bránku strelil v 37.minúte: po nahrávke Piták medzi beky prehodil brankára bičík, lopta sa odrazil od brvna naspäť a Lafata ho trknul hlavou do siete. “Chcel som loptu dloubnout, ale videl som, že do bránky asi nezapadne, a Bet365 modlil som sa, aby sa ku mne odrazil. Mal som šťastie, “opísal Lafata.

Veľký krok k titulu

Písal sa 9. máj 2012. Futbalisti Liberca viedli ligu a v predposlednom kole potrebovali derby na Střelnici vyhrať, aby zvýšili šancu na titul.Podarilo sa: víťazstvo 2: 0 im dvoma gólmi vystrelil náhradník Hadaščok. “Pred zápasom sme dali prednosť skúsenejšiemu Sural, v druhej polovici sme ale usúdili, že rýchlostný typ akým je Hadaščok sa nám tam bude hodiť a vyšlo to,” Bet365 povedal liberecký tréner Jaroslav Šilhavý, ktorý teraz vedie Jablonec. Aj vďaka výhre v derby Slovan oslavoval tretí titul majstra.

Jarolím, strelec oboch tímov

Liberecký záložník Marek Jarolím sa ako jediný hráč môže pochváliť tým, že strelil v derby gól v dresoch oboch súperov. Na jeseň roku 2011 sa trafil za Jablonec, tento rok na jar dal gól za Slovan Liberec. “Obaja góly padli v Liberci U Nisy do bránky smerom k umelej tráve.Ten prvý za Jablonec som dal po takej neprehľadnej situácii v pokutovom území a zápas nakoniec skončil 2: 2. A za Liberec to bolo teraz naposledy z penalty a vyhrali sme 3: 0, “povedal Jarolím, ktorý sa teraz Bet365 vracia na ihrisko po dlhodobom zranení.

zdroj: http://bet-stavky.com/bet365-vklady-a-vybery

Rate this post